Всеукраїнська наукова конференція «Чорнобильська катастрофа: медичні, екологічні та соціальні наслідки через 40 років»

КПІ ім. Ігоря Сікорського став майданчиком Всеукраїнської наукової конференції «Чорнобильська катастрофа: медичні, екологічні та соціальні наслідки через 40 років», співорганізатором якої став наш факультет.

Конференція об’єднала для міждисциплінарного діалогу атомників, медиків, екологів, демографів, істориків, соціологів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, представників органів державної влади та академічної спільноти.

Участь у заході взяли: Перший заступник Голови Верховної Ради України, Голова Наглядової ради КПІ ім. Ігоря Сікорського Олександр Корнієнко, Заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов, Перший віцепрезидент НАН України Вячеслав Богданов, Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова та інші високопосадовці. Прозвучало відеозвернення Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі та та представника України при міжнародних організаціях у Відні Юрія Вітренка.

КПІ ім. Ігоря Сікорського відіграв важливу роль у подоланні наслідків катастрофи. Уже в перші дні після аварії робоча група на чолі з першим зав. кафедри екології та технології рослинних полімерів Олександром Петровичем Шутько розробили мобільну технологію дезактивації радіоактивно забруднених вод, що дала змогу оперативно очищувати великі обсяги води. Про це в своєму виступі розповів ліквідатор аварії, колишній викладач кафедри Е та ТРП Крисенко Анатолій Дмитрович.

Щиро дякуємо організаторам події – Міністерству освіти і науки України, Національній академії наук України та КПІ ім. Ігоря Сікорського – за консолідацію наукової спільноти навколо важливої для країни теми.

https://kpi.ua/2026-conf-chornobyl